Početna stranica arrow Rezultati takmicenja arrow SVETSKI ŠOTOKAN SKDUN ŠAMPIONAT, MILANO ITALIJA 11.-15.10.12.

Sponzori

SVETSKI ŠOTOKAN SKDUN ŠAMPIONAT, MILANO ITALIJA 11.-15.10.12.

20. СВЕТСКИ ШОТОКАН КАРАТЕ ШАМПИОНАТ   - МИЛАНО,  ИТАЛИЈА 11.-15.10 2012.

Милош Макитан , две сребрне медаље.

На Светском Шотокан карате шампионату у организацији Шотокан Карате До Организације Уједињених Нација, у екипи Србије наступило је пет такмичара из карате клуба „Младост".

На шампионату је наступило 1500 такмичара из 40 земаља из целог света.

Макитан Милош се вратио у Панчево са две сребрне медаље, једна у појединачној категорији, међу млађим сениорима у борбама појединачно, преко 75 кг и друга у екипи репрезентације Србије за млађе сениоре, где је екипа после 4 меча  изгубила прегласавањем судија од екипе Румуније. Милош је три меча  решио у своју корист против такмичара из (Бугарске, Северне Ирске, Швајцарске),  а у финалу је радио нерешено са такмичарем из Румуније.

Због повреда чланова мушке сениорске репрезентације, Милош је имао један наступ и за сениорску репрезентацију.

Макитан Јелена је заузела пето место међу млађим сениоркама у катама појединачно.

Којчић Јана је заузела 4 место у катама појединачно међу пиониркама и услед недостатка спортске среће, након једног слободног кола и победе над такмичарком из Северне Ирске, изгубила у борби за медаљу од такмичарке из Азербејџана.

Здешић Александар је у борбии за медаљу у борбама изгубио од такмичара из Украјине.

Петковић Небојша је у јакој конкуренцији у катама појединачно у апсолутној категорији, добро радио али није успео да се пласира у финални круг извођења ката.

Репрезентација Шотокан крате Савеза Србије је у генералном пласману заузела друго место