Početna stranica arrow Rezultati takmicenja arrow FRANCUSKA (I SVAJCARSKA) SVETSKI KUP SHOTOKAN KARATE 09.-12.10.08.

Sponzori

FRANCUSKA (I SVAJCARSKA) SVETSKI KUP SHOTOKAN KARATE 09.-12.10.08.

Na kupu je nastupilo oko 1000 takmičara  iz 30 zemalja, sa svih kontinenata.

Miloš Makitan je nastupio u kategoriji juniori od 16 - 18 godina do 70 kg težine i u prvom kolu savladao prvaka Francuske sa 4 : 1.  U drugom kolu,  iako nadmoćniji izgubio je od prvaka Rumunije sa rezultatom 3 : 2. Rumun je imao tri izlaska i samo je još jedan falio do diskvalifikacije, ali uz pomoć sudije iz Moldavije, slavio je pobedu.

Ovo je samo još jedan dokaz da naši takmičari mogu uspešno da nastupe na velikim takmičenjima i da se ravnopravno nose sa svim protivnicima.

Na šampionatu se je radio vrhunski karate, i pravo zadovoljstvo je bilo gledati prave majstore veličanstvenog karatea.  Najuspešnije nacije su bile Rumunija, Francuska i Kongo.

Francuska je bila izvanredan domaćin u smislu vrhunske organizacije.

Po završetku svetskog kupa domaćin je priredio gala party, gde je u trajanju od 4 sata predstavu izveo čuveni pariski kabare "Moulin rouge". Pored njih nastupio je i čuveni francuski imitator Velano koji nas je nasmejao do suza i grupa akrobata. Predstava je bila veličanstvena.  Nakon toga  organizovana je žurka, za sve učesnike prvenstva, celu noć, muzika i ples uz piće i jelo. Samo zbog ovoga je vredelo otići u Francusku.